Zielona szkoła - kl. Vd we Władysławowie

W dniach 29.04 - 9.05.2009 r. nasza klasa Vd z wychowawczynią Elżbietą Ładoś i panią Teresą Łebek była na zielonej szkole we Władysławowie. Mieszkaliśmy w Domu Wczasowym "Paleo".

Pobyt był wspaniały, dużo zwiedzalismy okolice, spacerowaliśmy plażą, poznawaliśmy kulturę i obyczaje Kaszubów.

Podczas pieszych wycieczek zwiedzaliśmy Władysławowo i okolice. Byliśmy na Latarnii morskiej w Rozewiu, w porcie, Muzeum gen. Hallera, Cetniewie, Wąwozie Chłapowskim, Pracowni bursztynów w Chłapowie.

Piesza wycieczka na Rozewie

Na latarni morskiej w Rozewiu

Spacer Wąwozem Chłapołowskim

Władysławowo - przy pomniku gen. J. Hallera

Konkurs "Rzeźba na piasku"

W Gdańsku byliśmy na Westerplatte, przy Bramie Głównej Stoczni Gdańskiej, pomniku Trzech Krzyży. Na Starówce oglądaliśmy piękny Długi Targ z Dworem Artusa i pomnikiem Neptuna, kosciół NMP, kościół Św. Brygidy.

Westerplatte

Spacer po Gdańsku

Kościół Św. Brygidy

Stocznia Gdańska - brama główna

W Oliwie zwiedzaliśmy piękną katedrę, ogrody oliwskie i ZOO. Gdynia zauroczyła nas portem i Oceanarium, zaś Sopot molem. Wycieczka po zamku w Malborku przeniosła nas w odległą przeszłość, była wspaniałą lekcją historii.

Malbork

Wróciliśmy po 12 dniach bogatsi w wiedzę, doświadczenia z postanowieniem powrotu za rok.