Świetlica - wydarzenia w roku szkolnym 2008/2009

Kiermasz kartki bożonarodzeniowej

19.11.2008 r. odbył się świetlicowy zorganizowany przez wychowawczynie Alinę Cząstkiewicz i Beatę Rzeźnik, na który kartki przygotowały dzieci wraz ze wszystkimi wychowawczyniami.

Kółko origami

Na zajęciach świetlicowego plastycznego kółka origami wychowawczynie Alina Cząstkiewicz i Beata Rzeźnik wykorzystują w pracy z dziećmi różne formy sztuki składania papieru oraz elementy systemu < EDUKACJA PRZEZ RUCH > Doroty Dziamskiej. W ramach kółka były prowadzone również zajęcia otwarte dla studentów.

Zabawa karnawałowa

14.01.2009 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci uczęszczających do świetlicy, którą zorganizowały wychowawczynie Beata Rzeźnik, Joanna Wilk i Alina Cząstkiewicz.

Kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych

Na przełomie marca i kwietnia 2009 r. odbył się świetlicowy Kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych.

"U złotego źródła"

Wychowawczyni Joanna Wilk zorganizowała konkurs "U złotego źródła" związany z ogólnopolską akcją "Cała Polska czyta dzieciom", w której bierze udział nasza świetlica.

Międzyświetlicowy Turniej Sportowy "Na sportowo - na wesoło"

Dnia 29.05.2009 roku dzieci: Sylwia Kaniuczak, Martyna Wasilewska, Paulina Polak, Michał Gawlik, Tomasz Pytel, Krystian Lis, pod opieką p. B. Rzeźnik brały udział w Międzyświetlicowym Turnieju Sportowym "Na sportowo - na wesoło", zorganizowanym przez SP Nr 28 w Rzeszowie. Po sześciu konkurencjach z wykorzystaniem szarf, hula-hop, woreczków gimnastycznych, piłki, worków i sportowej rywalizacji fair play ogłoszono wyniki. SP Nr 3 i SP Nr 4 uzyskały po 17 punktów i tym samym zajęły pierwsze miejsce. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród nastąpiło w świetlicy szkolnej. Po części oficjalnej na dzieci czekał słodki poczęstunek. Imprezę uwieńczyło pamiątkowe zdjęcie. Z dobrym humorem i podniesioną głową zawodnicy wrócili do szkoły, aby swoją radością podzielić się z kolegami i koleżankami czekającymi na ich powrót.

Konkurs plastyczny "WIOSNA - PORA RADOSNA"

Dnia 2 czerwca 2009 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny p.n. "WIOSNA - PORA RADOSNA", zorganizowany przez p. Joannę Dembowską i p. Iwonę Mikulec. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - III. Na konkurs wpłynęły 143 prace. I - Izabela Dyrkacz 1a, Katarzyna Kurecka 2b, Gabriela Lis 3a. II - Arkadiusz Moskwa 1d, Magdalena Dziama 2d, Hubert Bereś 3c. III- Aleksandra Tarnowska 1b, Patrycja Tokarz 2a, Paulina Polak 3d W konkursie przyznano 20 wyróżnień . Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca

Dnia 9 czerwca 2009r. w naszej świetlicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca przygotowana pod kierunkiem p. Joanny Dembowskiej i p. Iwony Mikulec. Dzieci z klas pierwszych recytowały wiersze i śpiewały piosenki na tę okazję. Odbyły się konkursy, w których brały udział dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie uroczystości rodzice otrzymali od swoich pociech samodzielnie przygotowane laurki w postaci kwiatów i serc.

Konkurs Plastyczny "Podkarpackie kapliczki"

Dnia 15 czerwca 2009 r. WIOLETTA ZIĘBA pod opieką p. Iwony Mikulec odebrała wyróżnienie za pracę wykonaną na II edycję Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Podkarpackie kapliczki" zorganizowanego przez SP nr 5 w Rzeszowie. Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie. Imprezę uświetniła lekcja muzealna o podkarpackich kapliczkach. Dzieci dowiedziały się o rodzajach kapliczek, ich znaczeniu i miejscu stawiania. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia.