Świetlica - wydarzenia w roku szkolnym 2007/2008

Co roku świetlica szkolna organizuje Święto Pieczonego Ziemniaka. Po raz kolejny (dn. 25.09.2007r) wychowawczyni Danuta Robak zaprosiła dzieci do Jasionki, gdzie obok malowniczego zagajnika dzieci paliły ognisko i piekły ziemniaki. Dla niektórych było to wielkie przeżycie, bo po raz pierwszy w życiu zobaczyły jak dawniej pieczono ziemniaki oraz poczuły ich smak. Dzieci zauroczone laskiem zbierały grzyby, szyszki i inne "skarby". W malinowym chruśniaku zdobyły pachnące słodkie maliny. Było dużo czasu na wspólne zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, grę w piłkę nożną. Urządziliśmy też emocjonującą sztafetę ziemniaczaną. Wykonanie stempli z ziemniaków okazało się równie frapującym zadaniem. Podczas spaceru polną dróżką przyglądaliśmy się uprawom rolników, odgadywaliśmy nazwy roślin, podziwialiśmy uroki wsi i kończącego się lata. Żal było rozstawać się z tym miejscem, kończyć wspólne zabawy i żegnać się z hołubionym przez wszystkich kotkiem Adasiem.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" wychowawczynie świetlicy przeczytały z uczniami książkę Astrid Lindgren "Bracia Lwie Serce". Dzieci bardzo polubiły bohaterów i wzruszającą opowieść o ich losach. Danuta Robak w dn. 2.10.2007r zorganizowała Jesienne zabawy z bohaterami lektury "Bracia Lwie Serce". W słoneczne jesienne popołudnie wychowankowie świetlicy przenieśli się do krainy Nangifali. Tam zespoły pod przywództwem Karola i Jonatana rozegrały mecz piłki nożnej. Odbyła się też sztafeta zręcznościowa mieszkańców Doliny Wiśni i Doliny Dzikich Róż. Gra w "dwa ognie" rozgrywana była pomiędzy drużyną Tengila a drużyną Jonatana i Sucharka. Również dzieci uzdolnione plastycznie miały szansę wykazać się podczas konkursu rysowania na asfalcie i wykonywania ilustracji do ulubionej książki. Oczywiście nie mogło zabraknąć szalonych zabaw z chustą animacyjną i tanecznych harców. O muzyczny nastrój zadbali uczniowie klas starszych.

"Znów się rodzi, moc truchleje." (Arka Noego) i dzieci ze świetlicy o artystycznych zainteresowaniach wraz z wychowawczynią Danutą Robak przygotowują jak co roku zimową - betlejemską krainę. Następnego dnia - 10.01.2008r przychodzą do świetlicy zaproszeni uczniowie klas młodszych i oglądają nasze Jasełka.

Jest to czas kolędowania, więc wyruszyliśmy z kolędą do zaprzyjaźnionych przedszkolaków z Przedszkola nr 23 i Przedszkola nr 7. Za piękne, wzruszające występy mali artyści zostali nagrodzeni Szczodrakami.