ŚWIETLICA SZKOLNA

W naszej szkole świetlica cieszy się dużym zainteresowaniem:

• czynna w godzinach od 6.30 do 16.30;
  • uczęszcza 332 wychowanków;
  • zapewnia dzieciom opiekę pozalekcyjną, pomoc w nauce (odrabianie zadań domowych);
  • organizuje różne formy zabaw i zajęć w grupie (plastyczne, origami, muzyczne, sportowe);
  • bierze udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych;
  • organizuje różnorodne wycieczki.

ŚWIETLICOWE KÓŁKO ORIGAMI

Od października 2002 r. w świetlicy SP3 w Rzeszowie, odbywają się zajęcia kółka origami. Należą do niego uczniowie klas I-III. Kółko prowadzą wychowawczynie Alina Cząstkiewicz i Beata Rzeźnik. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Efektem działalności kółka są piękne dekoracje, wystawy (współpracujemy z Filią nr 7 Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Langiewicza) okolicznościowe prezenty dla bliskich oraz prace na konkursy plastyczne.

Origami to wspaniały sposób na ciekawie spędzony czas w świetlicy oraz na rozwijanie zainteresowań. Uczy między innymi cierpliwości, dokładności, staranności i estetyki w działaniu. Na zdjęciach prace uczniów wykonane na przestrzeni kilku lat działalności kółka.

Na zdjęciach prace uczniów wykonane na przestrzeni kilku lat działalności kółka: