KÓŁKO TURYSTYCZNE

Kółko turystyczne działa w naszej szkole od 2002 roku a jego opiekunem jest Sławomir Filipowski. Co tydzień odbywają się spotkania podczas których uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpiecznej turystyki, uczą się korzystać z map i przewodników, poznają ciekawe warte poznania miejsca bliższe i dalsze, wgłębiają się w tematykę związaną z ochroną przyrody.

Każdego roku kółko turystyczne organizuje kilka wycieczek rowerowych, pieszych i autokarowych. Większość z nich odbywa się w najbliższej okolicy, są więc niedrogie i dostępne dla każdego. Przez cztery lata działalności dzieci z naszej szkoły poznały okolice takich miejscowości jak: Iwonicz Zdrój, Rymanów Zdrój, Krosno, Dukla, Zakopane, Janów Lubelski i Lublin. Organizowane są także wycieczki rowerowe okolicami Rzeszowa, np. do stadniny koni w Słocinie, połączone z nauką jazdy na koniach i pieczeniem kiełbasy. Co roku w okresie zimowym dzieci z kółka turystycznego wyjeżdżają na zimowisko połączone z nauką jazdy na nartach do Iwonicza Zdroju.

Na zajęciach kółka turystycznego dużo czasu poświęcone jest także na poznanie zabytków naszego miasta; takich jak: Pałacyk Lubomirskich, Ratusz, Muzeum Okregowe, Podziemna Trasa Turystyczna, Teatr im. W. Siemaszkowej.

Kółko nasze utrzymuje kontakty z rzeszowskim oddziałem PTTK czynnie uczestnicząc w rajdach organizowanych przez to Towarzystwo.