Szkolny Klub Europejski

Szkolny Klub Europejski (SKE) powstał 9 października 2002 roku. Opiekunem jest Grzegorz Prucnal nauczyciel przyrody, a członkami uczniowie klas IV, V i VI. SKE obecnie liczy 18 członków z klas od IV do VI. Klub jest organizatorem różnych przedsięwzięć np. organizowanie wystaw, uczestniczenie w lekcjach europejskich, współpraca z szkolnym kołem LOP, przeprowadzanie quizu europejskiego w klasach V, organizowanie wycieczek turystyczno-krajoznawczych, redagowanie ściennej gazetki, propagowanie internetu jako źródła wiedzy europejskiej.

Celem klubu jest integracja grupy uczniów, która ma prowadzić do przyjaźni i wzajemnego zrozumienia, w dalszej kolejności do rozwoju takich wartości jak: solidarność, akceptacja dla odmienności, równość szans, łączenie sił w celu ochrony wspólnych interesów, wzmocnienia zainteresowań językami obcymi, a także tematami kulturowymi oraz pytaniami pomagającymi odkryć wspólne korzenie europejskiej kultury.

Lekcje europejskie