Aktualności szkoły

KOMUNIKATY!

7 grudnia 2009 r. - Mikołajki dla zwierzaków. Samorząd Uczniowski i Liga Ochrony Przyrody organizują zbiórkę pokarmu dla psów i kotów.

1 grudnia 2009 r. uczniowie klasy Ia i IIIa byli na wycieczce w fabryce bombek choinkowych w Nowej Dębie. Uczniowie poznali kolejne etapy procesu powstawania bombek i dowiedzieli się, że każda z nich jest malowana ręcznie.
25 listopada 2009 r. - Światowy Dzień Pluszowego Misia - uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi maskotkami.
23 listopada 2009 r. w Teatrze "Maska" odbył się występ uczniów nagrodzonych w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji i Inscenizacji "Piękna nasza polska cała". Wyróżnienie w kategorii inscenizacja otrzymali uczniowie kl. 2c.
20 listopada 2009 r. obchodziliśmy w szkole 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji o Prawach Dziecka, akcja "Balonik do nieba".
20 listopada 2009 r. z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyła się uroczysta lekcja poświęcona misiom.
17 listopada 2009 r. - nawiązując do Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawcy E. Lenar wystąpili w Bibliotece Publicznej przy ul. Słowackiego z przedstawieniem "Podróż wzdłuż Wisły".
17 listopada 2009 r.- aktywizujące metody pracy na lekcji języka niemieckiego
16 listopada 2009 r. grupa Rekonstrukto przedstawiła żywą lekcję historii dla uczniów klas V-VI.
Temat lekcji: Życie i kultura w Średniowieczu.
6 listopada 2009 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytacji i Inscenizacji "Piękna nasza Polska cała" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rzeszowie
6 listopada 2009 r. już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z wybitną pisarką panią Wandą Chotomską, które odbyło się w WiMBP w ramach Rzeszowskich Spotkań z Literaturą Współczesną.
10 listopada 2009 r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości zorganizowana przez panią Jolantę Zygmunt i Joannę Wilk.
28 października 2009 r. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta pod opieką Danuty Kuszareckiej zdobyły I miejsce, kwalifikując się do zawodów rejonowych.
28 października odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych.
23 października 2009 r. uczniowie klasy III b pod opieką : Iwony Mikulec i Ewy Dencikowskiej uczestniczyli w warsztatach plastycznych. "Fascynacje Dalekim Wschodem" prowadzonych przez panią Agnieszkę Zagułę.

Światełko dla Lwowa - zakończenie zbiórki zniczy.

Międzyszkolne zawody sportowe w roku szk. 2008/2009 (prezentacja w programie MS Power Point - 51 MB) - opracowanie: Maria Seredyńska.

14 października 2009 r. akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała kl. 4c pod opieką pani Alicji Banaś. Swoim śpiewem występ uatrakcyjnili przedstawiciele klas: 2c, 3c, 3d, 4b, 6d wraz z panią Joanną Wilk.

Dyżury nauczycieli odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 16.00 - 17.00.

6 października 2009 r. dla kl. 4-6 odbyła się dyskoteka szkolna z okazji "Dnia Chłopaka".
Od 1 września 2009 rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne dla uczniów kl. 2b w ramach Projektu Edukacyjnego "Pierwsze uczniowskie doświadczenie drogą do wiedzy".

W klasach IV-V czwarta godzina WF realizowana jest w formie zajęć rekreacyjnych na basenie ROSiR.

Statut szkoły obowiązujący od 1 września 2009 r.