Biblioteka - konkursy w roku szkolym 2008/2009

Konkurs czytelniczy dla uczniów klas trzecich "Patron naszej szkoły"

W miesiącu marcu w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas trzecich: "Patron naszej szkoły". Celem konkursu było sprawdzenie znajomości biografii i twórczości Henryka Sienkiewicza; rozbudzanie zainteresowań jego twórczością oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący biografii Sienkiewicza, odpowiadali na pytania ze znajomości wybranych utworów, rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki. Jury nagrodziło książkami i pamiątkowymi dyplomami następujących uczniów:

I miejsce - Jakub Teleszyński - 3d

II miejsce - Aniela Opalińska - 3c

III miejsce - Olga Kossakowska - Maras - 3a

Konkurs czytelniczy dla uczniów klas piątych "Śladami Stasia i Nel"

Znacznie trudniejszy stopień trudności miał konkurs zorganizowany dla uczniów klas piątych pt. "Śladami Stasia i Nel". Jego celem było przypomnienie i pogłębienie wiadomości o życiu i twórczości H. Sienkiewicza a także utrwalenie wiadomości na temat przeczytanej lektury.

Spośród 22 uczniów nagrodzono następujące osoby:

I miejsce - Ewa Rogala - 5a

II miejsce - Marcin Rozmus - 5c

III miejsce - Julia Kulesza - 5a

Konkurs plastyczny pt. "Misie, miśki, misiaki ulubione pluszaki"

Nasza szkolna biblioteka przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia i już po raz trzeci zorganizowała dla wszystkich chętnych uczniów klas I - III konkurs plastyczny pt. "Misie, miśki, misiaki ulubione pluszaki".

Celem konkursu było popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci, kształtowanie nawyku czytania a przede wszystkim budowanie więzi emocjonalnej z biblioteką.

Na konkurs wpłynęło 195 prac - wybranie najładniejszej było dla komisji niezwykle trudne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 25 listopada 2008 r. a uroczyste wręczenie dyplomów i wyróżnień odbyło się 28 listopada. Jury nagrodziło dyplomami i upominkami następujących uczniów:

I miejsce - Oliwia Kulawska - klasa 2c

II miejsce - Julia Biernat - klasa 3b