"Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy,
albo zapomni o tym, co mu dolega albo zaśnie - w każdym razie wygra."

Henryk Sienkiewicz

Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Posiadamy bogaty księgozbiór wypożyczalni oraz duży wybór czasopism w czytelni.

Biblioteka szkolna stanowi dla uczniów centrum informacji i daje im możliwość rozwijania zainteresowań a głównym jej celem jest przygotowanie ich do samokształcenia w dalszych etapach edukacji szkolnej. Oprócz tradycyjnej pracy bibliotecznej, prowadzi szereg zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Organizuje imprezy biblioteczne i czytelnicze, wystawy o różnorodnej tematyce, wyjścia do bibliotek na spotkania z ciekawymi ludźmi oraz na lekcje biblioteczne. Jest współorganizatorem uroczystości szkolnych.

W bibliotece działa Koło Przyjaciół Biblioteki pod opieką pani Ewy Dencikowskiej. Należą do nich uczniowie klas IV - VI którzy chcą pracować społecznie na rzecz szkoły, pragną rozwijać swoje zainteresowania i są miłośnikami książek. Pomagają w codziennych czynnościach związanych z pracą w bibliotece tj. wypożyczanie książek, przyjmowanie zwrotów, udzielanie informacji i pomocy zwłaszcza uczniom klas I - III. Od października 2006r. w naszej bibliotece rozpoczęło działalność Szkolne Centrum Multimedialne i Informacyjne, wyposażone w 4 komputery ze stałym dostępem do Internetu oraz wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (skaner i drukarka). Głównym celem Centrum jest rozwijanie zainteresowań uczniów, stwarzanie im możliwości kontaktów międzyludzkich, przygotowanie do twórczego myślenia a także wspieranie nauczycieli w procesie dydaktycznym.

Opiekunem jest pani Ewa Dencikowska.